ANALİSTLER

TCMB’in faiz kararıyla aşağı yönlü hareketini sürdüren dolar/TL’nin seyri açısından ABD’de açıklanacak TÜFE, imalat sanayi PMI ve bekleyen konut satışları verisinin de izleneceğini kaydediyor.
Merkez Bankası’nın faizleri değiştirmemesiyle kurda yeniden düşüş trendine girildiğini belirten analistler, dolar/TL’nin 2,23’ün altında kapanışlar yapması durumunda 2,21 seviyelerinin gündeme gelebileceğini, aksi durumda yükselişlerin yaşanabileceğini ifade ediyor.
Analistler, TCMB’nin faizlerde değişiklik yapmamasının ardından ikinci seansa düşüşle başlayan BIST 100 endeksinin tahvil-bono ve döviz piyasasına duyarlı hareketinin devam edeceğini tahmin ediyor.
Döviz kurlarının TCMB’nin kararına ilk tepkisinin düşüş yönünde olduğuna dikkati çeken analistler, faizlerin düşürülmemesinin pay piyasalarına negatif etkisinin bu nedenle sınırlı kalabileceğini, öğleden sonra yönü ABD’de açıklanacak TÜFE, imalat ve haftalık işsizlik verilerinin belirleyeceğini kaydediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat